ROČNÍK 2017

Názov: Belasý motýľ | Deň ľudí so svalovou dystrofiou

Dátum: 9. jún 2017

Počet miest: 60 miest a dedín na celom Slovensku

Zoznam miest:

Bratislava, Ipeľské Úľany, Hlinné, Tvrdošín, Piešťany, Komárno, Bátka, Lovce, Kopčany,Hlohovec, Nové Mesto nad Váhom, Klasov, Tvarožná, Selce, Trebišov, Závod, Kráľovský Chlmec, Trenčianske Stánkovce, Košice, Trenčianske Teplice, Poprad, Púchov, Skrabské, Košice, Kluknava, Žehra, Považská Teplá, Zeleneč, Zlaté Klasy, Nováky, Gelnica, Banská Štiavnica, Malacky, Žilina, Belá nad Cirochou, Habovka – Stodolisko, Habovka – Za vŕškom, Senica, Levoča, Martin, Fričkovce, Brezno, Zuberec, Jedľové Kostoľany, Dolné Vestenice, Považská Bystrica, Vrbové, Trnava, Osikov, Hertník, Rimavská Sobota, Závod, Jaklovce atď.

Verejná zbierka:

 • Na celom Slovensku počas tohto jedného dňa vyzbieralo do označených pokladničiek spolu tisíc dobrovoľníkov sumu 25.292,40 €. Výťažok z verejnej zbierky je účelovo viazaný – použil sa na doplatky za kompenzačné pomôcky pre ľudí so svalovou dystrofiou.

 • Ako sme použili výnos | Zoznam ľudí a pomôcok v roku 2016

Sprievodné akcie:

 • Hlavný stan kampane Belasý motýľ
  Dátum: 9. jún 2017, Hlavné námestie, Bratislava
  Pri hlavnom stane si mohli okoloidúci návštevníci zahrať hru boccia, šach, či vyskúšať stropný zdvihák, veľmi potrebnú kompenzačnú pomôcku pre ľudí odkázaných na invalidný vozík. Podujatie moderoval Patrícia Jariabková, aktívny tandem pri oslovovaní okoloidúcich vytvorili herečka Anna Šišková a moderátor Milan "Junior" Zimnýkoval.
 • Jazda motorkárov
  Dátum: 10. jún 2017, OC Avion, Bratislava
  Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR a v spolupráci s motorkárskymi klubmi a ostatnými motorkármi zorganizovali motorkársku show pre verejnosť. Už po šiesty krát sa fascinujúce motorky, sila ich motorov a im duchom oddaní motorkári pripravili v súlade s mottom “Silné motory podporia slabé svaly.“ Prišlo nás podporiť cca 170 motorkárov a asi 10 majiteľov športových áut. Tohtoročná jazda centrom Bratislavy mala zraz, štart a cieľ na parkovisku pred centrom AVION Shopping Park. Bez nároku na honorár hrala obľúbená rocková kapela On The Road.
 • Koncert BM - Bratislava
  Dátum: 6. jún 2016
  Miesto: Námestie Slobody, Bratislava
  Hrali: Bubnová škola Rytmika, Smejko a Tanculienka, Dorota Nvotová a Horkýže Slíže.
  Tolerancia, hudba, empatia, nezávislý život a podpora ľudí so svalovou dystrofiou. Tieto myšlienky boli hlavným ťahúňom pre všetkých, ktorí sa zišli na 12. ročníku Koncertu belasého motýľa v Bratislave. Tento rok bolo námestie naozaj plné a zabávalo sa naozaj do posledného tónu celého koncertu. Detské publikum dostali do varu Smejko a Tanculienka, milovníkov rytmu a perkusií potešila Bubnová škola Rytmika, zahrala aj Dorota Nvotová a koncert vyvrcholil kvôli dažďu síce predčasne, no naplno a to vďaka skupine Horkýže Slíže. Koncert bravúrne moderoval Roman Bomboš známy z rádia Slovensko, všetci účinkujúci vystupovali bez nároku na honorár.
 • Osobnosti s motýlikom
  Svoju fotografiu zverejnil na svojom FB profile v Deň ľudí so svalovou dystrofiou napríklad futbalista Marek Hamšík, moderátor Milan Junior Zimnýkoval, foodblogerky Barbora Drahovská a Mirka Nemčeková, majster sveta v chôdzi Matej Tóth, moderátori Adela a Sajfa z Funrádia, marketingová manažérka neziskovej organizácie Dobrý anjel Ľudmila Kolesárová, prvá poslankyňa na vozíčku v histórii slovenského parlamentu Silvia Petruchová, europoslankyňa Jana Žitňanská, programová riaditeľka a spoluzakladateľka občianskeho združenia AliancieFair-play Zuzana Wienk, hovorkyňa Greenpeace Mirka Ábelová a Juraj Rizman, spevák Miro Jaroš, spoluzakladateľ a riaditeľ vývojárskej firmy Pixel Federation Šimon Šicko, moderátori TV Joj. Títo všetci vyzvali svojich fanúšikov, aby aj oni podporili kampaň Belasý motýľ zaslaním darcovskej SMS, alebo aj on-line spôsobom. Populárnu reláciu Moja mama varí lepšie ako tvoja odmoderoval Milan Junior Zimnýkoval tiež s belasým motýlikom.
 • Bežím pre belasého motýľa
  V rámci bežeckých akcií po celom Slovensku sa bežalo aj v tričku so sloganom “Bežím pre belasého motýľa.” Symbolicky v nich pobežali za ľudí, ktorým dôsledky ich zdravotného postihnutia behať nedovoľujú.
 • Štafeta Belasý motýľ na Štefánik trail
  Dátum: 9. - 10. jún 2017
  Miesto: Od Bradla po Devín
  Osobný asistent Vít Nemeček, sa rozhodol pre svalových dystrofikov bežať v tričku „Bežím pre belasého motýľa“ počas celonárodného behu Štefánik trail. On a ešte ďalší štyria účastníci štafety v noci z 10. júna na 11. júna od Bradla až po Devín bežali s posolstvom osvety o svalovej dystrofii. V tričkách s belasým motýľom, symbolom ľudí s ochorením svalová dystrofia, spoločne zabehli 140 km a bežali za ľudí, ktorým im to ich zdravotný stavuž nedovoľuje.

Fotogaléria:

Koncert belasého motýľa v Bratislave
Koncert belasého motýľa v Piešťanoch

Copyright © 2016 www.belasymotyl.sk | Všetky práva vyhradené | Created by miroko.sk