Verejná zbierka Belasý motýľ

19. ročník celoslovenskej verejnej zbierky Belasý motýľ vypukne
7. júna 2019

Vyhodnotenie kampane Belasý motýľ 2019

Druhý júnový piatok patrí každoročne ľuďom so svalovou dystrofiou a iným nervovosvalovým ochorením.
V piatok 7. júna vyjdú spolu s dobrovoľníkmi v belasých tričkách do ulíc cca 50 miest a obcí po celom Slovensku. Verejnosť môže v tento deň prispieť na verejnú zbierku Belasý motýľ osobne do prenosných pokladničiek. Každý prispievateľ bude obdarovaný odznakom so symbolom ochorenia - belasým motýľom. Motýľ vyjadruje túžbu ľudí s nervovosvalovými ochoreniami po nezávislom pohybe. Motýľ poukazuje aj na krehkosť ich životov.

Ďalšiu možnosť prispieť hotovosťou do prenosných pokladničiek má verejnosť 1. júna počas motorkárskej šou Silné motory podporujú slabé svaly na parkovisku Tesco Zlaté Piesky v Bratislave od 10. do 13. hodiny a 12. júna počas Koncertu belasého motýľa v Bratislave na Hlavnom námestí od 16. do 22. hodiny.Do prenosných pokladničiek bude možné verejnú zbierku Belasý motýľ podporiť len v tieto tri júnové dni.

Výnos z verejnej zbierky sa použije na doplatky na pomôcky pre ľudí s nervovosvalovým ochorením, najmä na elektrické vozíky, mechanické vozíky a ich individuálne úpravy, príslušenstvo k vozíkom, antidekubitné sedačky a matrace, zdvíhacie zariadenia, opravy pomôcok, náhradné batérie do dýchacích prístrojov, alternatívne ovládanie počítača, odsávačky hlienov a iné špecifické pomôcky. Tieto špeciálne kompenzačné pomôcky potrebujú ľudia s nervovosvalovým ochorením pre plnohodnotný život. Štát ich prepláca len čiastočne alebo dokonca vôbec.

Doteraz sme z verejnej zbierky pomohli v 645-tich prípadoch sumou 353 051,17 €.

Ako inak môžete podporiť verejnú zbierku Belasý motýľ

1. Darujte online: https://omdvsr.darujme.sk/226/
Bankovým prevodom môžete prispieť ľubovolnou sumou.

2. Prispejte na účet verejnej zbierky číslo SK2211000000002921867476 v Tatra banke
Bankovým prevodom môžete prispieť ľubovoľnou sumou.

3. Kúpte vecičky Belasý motýľ.
Za určený príspevok na účet verejnej zbierky môžete získať:

Objednávajte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo 0948 529 976.

4. Zašlite darcovskú SMS
Na účet verejnej zbierky môžete prispieť aj prostredníctvom zaslania darcovskej SMS. Postup je jednoduchý: vyťukajte do mobilu SMS s textom DMS MOTYL a pošlite na číslo 877, ktoré platí pre operátorov Orange, Telekom, O2. Cena darcovskej SMS správy je 2 €. Viac informácií na www.donorsforum.sk.

Podporiť verejnú zbierku týmito spôsobmi môžete do 31. decembra 2019.
Ďakujeme!
vaša pomoc - naše krídla

Copyright © 2016 www.belasymotyl.sk | Všetky práva vyhradené | Created by miroko.sk