POĎTE AJ VY BEŽAŤ PRE TÝCH, KTORÝCH SVALY NEMÔŽU

Written by OMD v SR on štvrtok, 04 október 2018. Posted in Zbierka

Dnes som bežala v tričku Bežím pre Belasý motýľ...

Som veľmi vďačná za to, že behať lesom môžem. Mnohí ľudia bežať nemôžu, aj keby chceli, ich život je limitovaný telesným postihnutím.

Behám lesom rada, aj dnes mi bolo dopriate zabehnúť si na preteku 15 km lesom. Nešlo mi to hladko, musela som sa posnažiť, ale radosť v cieli aj počas behu bola skvelá, ako vždy. Som veľmi vďačná za to, že behať lesom môžem. Dnes som bežala v tričku Bežím pre Belasý motýľ. Mnohí ľudia bežať nemôžu, aj keby chceli, ich život je limitovaný telesným postihnutím. Na to, aby radosť zažívali v každom obyčajnom dni, musia zamakať tiež a poriadne. https://www.belasymotyl.sk/ je celoročný projekt Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR http://www.omdvsr.sk, ktorá sa venuje osvete a sprostredkovaniu pomoci pre ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím. Ide o zlepšenie životných okolností a aj podpory v tvorení si možností ...

Mrknite na stránky a ich aktivity, možno práve uvažujete o tom, ako niekomu pomôcť.

Jednou z veľmi dostupných foriem pomoci je štátom platená osobná asistencia, dá sa robiť v rôznom rozsahu a jej podstatou je skvalitnenie obyčajného života ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím. Ak budete mať záujem, rada sa podelím o skúsenosti, sama sa tejto činnosti venujem už trištvrte roka. Ďakujem za pozornosť.

Monika Suchá Palečková

About the Author

Copyright © 2016 www.belasymotyl.sk | Všetky práva vyhradené | Created by miroko.sk