Reportáž od našej členky Eriky Kostovej

Written by Erika Kostová on streda, 21 máj 2014. Posted in Zbierka

Ahojte OMD-áci, ahoj vzdialená Bratislava! :)))

Rada by som sa Vám aj takto ešte raz poďakovala za Vašu milú starostlivosť počas štyroch dní, keď som bola aj s rodičmi u Vás v tej ďalekeeeeej a veľkeeej Bratislave, aby nám nič nechýbalo. Hoci počasie bolo veterné a studené svojou spoločnostou a programom, ktorý ste nám pripravili, ste ho úplne prevýšili a zohriali! :)))))

Hneď v stredu, prvý deň príchodu, po krátkom oddychu v luxusnom hotely Holiday Inn, z dlhej cesty vláčikom, nás Lucika Mrkvicová previedla po okolí Národného divadla, kým začalo divadelné predstavenie JE ÚŽASNÁ, a spravila nám krásne profícke fotky, len pán Štefánik ju nechcel počúvať a zmestiť sa do obrazu foťáka, ale to by bolo, aby si tri baby neporadili s jedným chlapom! :))) 

Vo štvrtok Darinka Labašová s asistentkami, ktoré dobrá nálada a energia neopúšťali ani po celodennom chodení s nami galériou a obchodmi, s malou prestávkou na chutný obedík, si ma s rodičmi vyzdvihla v útulnej kaviarničke Luxor, (týmto pozdravujem Andrejku Moreno-Paulínyovú, čokoláda so šľahačkou bola výborná, odporúčam všetkým! :))) ). Po krátkom zvítaní sa, pri sladkých nápojoch a podpísaní pár kníh, sme vyrazili bratislavským bludiskom chodníkov, semafórov a prechodov cez cestu za dobrodružstvom!. :))))) 

Bol to dlhý deň, ale nádherný, plný nových zážitkov, ktorý sa poobede prehupol do veľkej udalosti, keď sa v priestoroch Galérie krstila knižočka mojej sestry Stratený princ. Bolo to nádherné! Týmto pozdravujem krstnú mamu knihy Mery Duračinskú, ale aj všetkých, ktorý sa toho veľkého dňa zúčastnili, Andy Madunovú a Jožka Blažeka, ktorí to s ďalšími ľuďmi dávali dokopy, Jimmiho Rybarčáka, ktorý mal na starosti PC veci, Daniela Heviera, ktorý to skvele všetko odmoderoval! A Anku Šiškovú, prvý raz sa z našej knihy čítalo po slovensky, v jej podaní to znelo krásne! :))) Som veľmi rada, že som sa s Danom a Ankou mohla spoznať osobne, je to pre mňa veľká česť! Že wau, ja poznám slovenské osobnosti! :)))))

Knižočka sa krstila kávou, obľúbeným to nápojom mojej sestričky, nápad Mery, krásne! A potom, aby sa Stratený princ nesťažoval, že mu je málo, Daniel Hevier zohnal "skutočného Princa", ktorý to ešte doladil vínom! :))) 

Ocenenie Kryštáľového srdiečka, ktoré sa mne a mojej nebohej sestre Marike dostalo, je pre mňa veľkým povzbudením do ďalších dní, pretože ani jeden z nich pre dystrofika nie je ľahký, ale každý jeden je výnimočný a nikdy viac sa presne tak isto nezopakuje. Za jeden deň sa dá urobiť veľa dobrého, potešiť a povzbudiť mnohých ľudí, poslať do sveta toľko pozitívnej energie, že svojou silou prevýši aj Slnko. Bez akéhokoľvek snaženia má každý človek v sebe tú najsilnejšiu zbraň a liek na všetky choroby a tým je úsmev. Nikdy by sme na to nemali zabúdať. :))

Tak, ako ja nikdy nezabudnem na nádherné dni strávene v Bratislave vďaka Vám OMD-ákom. :)) Ďakujem Vám všetkým!!! :))) 

S rodičmi budeme dlho spomínať aj na piatkovú návštevu u Vás "doma" v sídle organizácie na Vrútockej 8. :))) Na pohodu, ktorá celý ten deň vládla, na Veve Melicherovú, ktorú som spoznala konečne aj osobne, nielen prostredníctvom krásnej grafickej stránky Strateného princa. :))))) Na Mery Duračinskú, ani som nedúfala, že sa to podarí a tiež sa spoznáme aj osobne! :))) Na Silviu Petruchovoú, ktorej príspevky v OZVENE ma upozornili, s čím všetkým mám počítať, keď chcem cestovať vlakom. Inak, vrelo Vám ju všetkým odporúčam, ak hľadáte kľúče a šroubováky. Čo má Tá baba v kabelke, klobúk dole!!! :))))) Ďakujem za opravu spätného zrkadielka! :))) 

Piatok sme zakončili divadlom JANA EYROVÁ, ktoré ma úplne nadchlo! Nádherné scény, celkové prevedenie, hudba! Nakoľko to bolo dojednávané s menšími ťažkosťami, natoľko som rada, že som na ňom bola! Ďakujem Jožkovi a Danovi Hevierovi, ktorí v ten deň volali asi na všetky možné čísla, len aby mne a mame zabezpečili lístky. :))) 

Veľké moje ĎAKUJEM Vám chcem však povedať aj za možnosť ísť na sv. omšu, viem, že to bolo celkom neplánovane, no Vy ste pohotovo riešili, ako mi vyhovieť. A kostolík u Františkánov bol od Vás i od Pána Boha a anjelika mojej sestričky sladká čerešnička na Bratislavskej torte! :)) 

A ešte, hoci ho spomínam, až na samom konci, no o to vďačnejšie, veľmi pekne ďakujem asistentovi Jarovi, bez ktorého by sa nič neudialo, s veľkou trpezlivosťou a ochotou nás vozil kam sme chceli a nie raz zastúpil môjho oca, keď ma bolo treba naložiť a zase vyložiť do auta. :)))

Verím, že Váš-náš Stratený princ poletí do sveta, ako motýlik, ktorý tancoval na otvorení krstu, a sprevádzať ho budú všetky OMD-ácke motýliky, ktoré sa už čochvíľa rozletia s pomocou dobrovoľníkov po uliciach, aby ľudí oboznamovali, že "DYSTROFIA NIE JE PREKÁŽKA, ALE UVEDOMENIE SI, ŽE ŽIVOT JE AJ O INOM, NEŽ O NEUSTÁLOM NÁHLENÍ SA ZA NIEČÍM." 

About the Author

Copyright © 2016 www.belasymotyl.sk | Všetky práva vyhradené | Created by miroko.sk