Dobrovoľníctvo

V rámci kampane Belasý motýľ sa uskutoční 7. júna 2019 už 19. ročník verejnej zbierky Belasý motýľ.

Uskutoční sa v cca 60 slovenských mestách a obciach. Organizujú ho samotní členovia OMD v SR - ľudia so svalovou dystrofiou a iným nervovo-svalovým ochorením za pomoci ďalších dobrovoľníkov.

Členom, ktorí sa rozhodnú zbierku organizovať, poskytneme komplexnú podporu, ktorá zahŕňa:

Organizačná a mediálna pomoc
Vybavíme Vás všetkými povoleniami, ktoré na takúto zbierku treba. Opäť máme prisľúbené povolenie od všetkých obchodných reťazcov na Slovensku, že sprístupnia svoje priestory pre našich dobrovoľníkov v deň zbierky. Zašleme Vám belasých motýlikov, informačné letáčiky a plagáty. V centrále zabezpečíme, aby média (televízia, rádia, časopisy a denníky a iné) o zbierke informovali.

Pomoc pri hľadaní dobrovoľníkov
Osloviť môžete základné a stredné školy vo Vašom okolí, študenti však musia mať minimálne 15 rokov. Študentov poisťujeme proti úrazu. Tiež vieme na Vaše požiadanie osloviť školu, či inú inštitúciu vo Vašom meste o pomoc a podporu. Dobrovoľníkov môžete nájsť aj tak, že oslovíte svojich rodinných príslušníkov, susedov, kamarátov, či rôzne spolky alebo združenia vo Vašej obci.

Zbierka a kampaň je boj aj za Vaše práva
Nemusíte sa báť pohľadov verejnosti. Je to boj aj za Vaše práva. Spozná Vás komunita, obecné úrady, spozná Vás a Vaše problémy. Možno aj týmto Vašim pričinením obec alebo mesto začne uvažovať o tom, aby zakúpilo nízkopodlažné autobusy, odstránilo obrubníky, či zdebarierizovalo miestnu školu.

Dobrovoľnícku pomoc budeme potrebovať aj pri ďalších sprievodných akciách kampane Belasý motýľ 2019:

Jazda motorkárov „Silné motory pre slabé svaly“ - 1. júna 2019 v Bratislave, parkovisko Tesco Zlaté Piesky
Koncert belasého motýľa - 12. júna 2019 v Bratislave, Hlavné námestie

Máš záujem nám pomôcť? Neváhaj a kontaktuj nás, poskytneme bližšie informácie ohľadne potrebnej pomoci:
Jozef Blažek, Lucia Mrkvicová
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , 0948 529 976
Ďakujeme! vaša pomoc - naše krídla

Copyright © 2016 www.belasymotyl.sk | Všetky práva vyhradené | Created by miroko.sk