Známe tváre

Belasý motýľ vďačí za svoj let mnohým priateľom, umelcom a známym osobnostiam. Pomáhajú nám šíriť a uskutočňovať jeho poslanie. Bez nároku na honorár účinkujú v mediálnych kampaniach, na Koncertoch belasého motýľa a pomáhajú nám s ich realizáciou.

Ďakujeme!
Vaša pomoc - naše krídla!

profesor MUDr. Ľubomír Lisý, DrSc., neurológ

Výnimočný človek a uznávaný odborník na nervovosvalové ochorenia na Slovensku, ktorý s našou organizáciou dlhodobo spolupracuje. Nezištne nám poskytuje svoje odborné rady či konzultácie a podporuje našu činnosť.

Anka Šišková, herečka

Anku ste už určite počuli z našich TV a rádiových spotov. Spolupracuje s našim združením dlhodobo, podporuje predovšetkým aktivity zamerané na propagáciu kampane Belasý motýľ a Koncertu belasého motýľa. Je zároveň čestná predsedníčka OMD v SR.

Juraj Johanides, režisér a scenárista

Ďuri nám režíruje a producentsky zabezpečuje televízne a rozhlasové spoty súvisiace s kampaňou Belasý motýľ od jej samotného začiatku. Všemožne podporuje naše snahy zviditeľniť aktivity nášho združenia.

Juraj Cocher, manažér skupiny Polemic

Od know-how k prvému koncertu Belasého motýľa (2005) nám vytrvalo pomáha s jeho organizáciou. So skupinou Polemic pravidelne vystupuje na Koncerte belasého motýľa, ktorá svojou popularitou vždy priláka najviac divákov. Sú šíriteľmi osvety o ochorení svalová dystrofia a propagátormi činnosti OMD v SR.

Daniel Hevier, spisovateľ

Daniel súhlasil s moderovaním krstu knižky Stratený princ, z autorskej dielne dvoch sestier Kostových, Mária napísala príbeh, Erika ho ilustrovala. Mária sa vydania knižky nedožila. Obidve sestry majú svalovú atrofiu. Daniel Hevier sa svojej role zhostil s nadšením sebe vlastným a pripravil pre Eriku milé prekvapenia a stal sa naším „oemďáckym“ priateľom.

Petra Polnišová, herečka

Peťa účinkovala v spotoch počas viacerých ročníkov kampane Belasý motýľ. Spolupracujeme aj pri ďalších aktivitách organizácie.

Milan Hladký, kreatívny poradca

Milan nám pomohol so stratégiu zavedenia a používania sloganu a s návrhom na nový TV spot. Už teraz sa naň tešíme.

Dano Dangl, herec a scenárista

Dano účinkoval vo viacerých spotoch kampane Belasý motýľ v minulých rokoch. Moderoval Koncerty belasého motýľa a nahovoril a vyrobil spot ku koncertom.

Patrícia Jariabková-Garajová, moderátorka a herečka

Paťa je dlhoročnou priaznivkyňou OMD v SR. Počas trinásteho ročníka kampane Belasý motýľ moderovala sprievodné aktivity na Námestí SNP v Bratislave, odvážne si pritom sama vyskúšala pohyb na elektrickom vozíku.

Milan "Junior" Zimnýkoval, moderátor

Pomáha zviditeľniť aktivity organizácie a finančne podporuje činnosť združenia.

Katarína Blaško Švecová

Vo svojej dielni šVecičky vyrába pánske belasé motýle a dámske brošne na podporu kampane Belasý motýľ

Naše spoty v doterajšej histórii kampane Belasý Motýľ

Naše spoty v 15. ročnej histórii kampane nahovorili rôzne známe herecké osobnosti: Anna Šišková, Petra Polnišová, Táňa Pauhofová, Lukáš Latiňák, František Kovár, Dano Dangl a Richard Stanke.

Na Koncerte belasého motýľa v Bratislave bez nároku na honorár doteraz vystúpili:

Mango Molas, Kapratské chrbáty, Big Bastard Band of Bratislava, Mango Salseros, Zdenka Predná, Le Payaco, Polemic, Zuzana Smatanová, Ska2tonics, En Avant, S.O.S., Hudba z Marsu, Chiki-liki tu-a, Dano Dangl a jeho hostia, Puding pani Elvisovej, Hex, Lavagance, Billy Barman, Vidiek, Horkýže Slíže, Talkshow, Para, Medial Banana, Živé kvety, A.M.O. & Band, Gladiátor, Slowflow, Funny Fellows, Peter Cmorik, Sendreiovci & Lasky, Presento, La3no Cubano, Hex, Martina Javor, Zuzana Homolová, Fuera Fondo, Sima Martausová, Bad Karma Boy, Pressburger Klezmer Band, Korben Dallas, Miro Jaroš, SĽUK, ĽH Gymnik, The Cellmates, Heľenine oči, Smejko a Tanculienka, Dorota Nvotová, Bubnová škola Rytmika, Sestričky Notičky, King Shaolin, Saténové ruky, ĽH Muzička

Na Koncerte belasého motýľa v Piešťanoch, Považskej Bystrici a Námestove bez nároku na honorár doteraz vystúpili:

ĽH FS Považan, Rebelia, Vetroplach, Cliché, S2G Band, Kobent, Hudba z Marsu, Big Bí, Smola a Hrušky, K & F Band, Presento, Fuera Fondo, Unisex, Peter Bažík, Vec, Raw Bishops, Richard Vávra, Longital

Na stiahnutie história Koncertu Belasého motýľa:

prezentácia_KBM_historia_2005-2014.pdf

Koncert belasého motýľa moderovali:

Dano Dangl, Filip Túma, Juraj Valčák, Juraj Hraško a Roman Bomboš.

Copyright © 2016 www.belasymotyl.sk | Všetky práva vyhradené | Created by miroko.sk