Známe tváre

Belasý motýľ vďačí za svoj let mnohým odborníkom, umelcom a známym tváram. Pomáhajú nám šíriť a uskutočňovať cieľ a myšlienku verejnej zbierky. Bez nároku na honorár nám venujú svoje vedomosti a danosti, účinkujú v mediálnych kampaniach, na Koncertoch belasého motýľa a pomáhajú nám rozmanitým spôsobom.

 

Ďakujeme.

Vaša pomoc – naše krídla

 

profesor MUDr. Ľubomír Lisý, DrSc., neurológ

 

Výnimočný človek a uznávaný odborník na nervovosvalové ochorenia na Slovensku, ktorý s našou organizáciou dlhodobo spolupracuje. Vždy ochotne nám poskytuje svoje odborné rady či konzultácie a podporuje našu činnosť.

 

docent MUDr. Peter Špalek, PhD., neurológ

 

Vedúci lekár Centra pre neuromuskulárne ochorenia v Univerzitnej nemocnici v Bratislave. Odborník s ľudským prístupom, ktorý svoje dlhoročné skúsenosti a znalosti obetavo odovzdáva ľuďom s nervovosvalovými ochoreniami. Veľký podporovateľ činnosti nášho združenia.

 

Anna Šišková, herečka

 

Aničku ste už určite počuli z našich TV a rádiových spotov. Spolupracuje s našim združením dlhodobo, pomáha s aktivitami na propagáciu verejnej zbierky Belasý motýľ a Koncertu belasého motýľa. Oslovuje aj svojich kolegov hercov, aby nám pomohli šíriť ciele zbierky. Je zároveň čestná predsedníčka OMD v SR.

 

Juraj Johanides, režisér a scenárista

 

Juraj nám režíruje a producentsky zabezpečuje televízne a rozhlasové spoty súvisiace s verejnou zbierkou Belasý motýľ od jej samotného začiatku. Byť pri jeho tvorivom brainstormingu je zážitok na celý život. Úžasný a obdivuhodne kreatívny človek. Všemožne podporuje snahy zviditeľniť aktivity nášho združenia.

 

Juraj Cocher, manažér skupiny Polemic

 

Od prvého Koncertu belasého motýľa (2005) nám vytrvalo pomáha s jeho prípravou. Skupina Polemic pravidelne vystupuje na našom koncerte na podporu verejnej zbierky, ktorá svojou popularitou vždy priláka najviac divákov. Sú našimi dlhoročnými podporovateľmi a fanúšikmi.

 

Milan „Junior“ Zimnýkoval, moderátor

 

Je nadšeným podporovateľom ľudí s nervovosvalovými ochoreniami. Stretáva sa s nimi aj počas letných pobytov organizovaných naším združením. Pomáha zviditeľniť verejnú zbierku Belasý motýľ, známu reláciu moderoval s belasým motýlikom, natočil spot na propagáciu darcovskej správy a moderoval Koncert belasého motýľa.

 

Juraj „Šoko“ Tabaček, moderátor, herec a zabávač


Ochotne a s nadšením sa zhostil úlohy ambasádora online zbierky Belasý motýľ. Svoju tvár a hlas prepožičal do televízneho a rádiového kampaňového spotu a aktívne sa podieľal na ďalších prípravách zbierky. Empaticky a s nadhľadom informuje verejnosť na svojich sociálnych sieťach o ľuďoch s nervovosvalovým ochorením.

 

Dano Dangl, herec a scenárista

 

Moderoval Koncerty belasého motýľa, účinkoval vo viacerých spotoch k verejnej zbierke Belasý motýľ, pomáha zviditeľňovať aktivity organizácie.

 

Táňa Pauhofová, herečka

 

Účinkovala v spotoch počas viacerých ročníkov verejnej zbierky Belasý motýľ, pomáha zviditeľňovať aktivity organizácie.

 

Petra Polnišová, herečka

 

Účinkovala v spotoch počas viacerých ročníkov verejnej zbierky Belasý motýľ, propagovala odznak s logom Belasý motýľ, pomáha zviditeľňovať aktivity organizácie.

 

Milan Hladký, kreatívny poradca

 

Pomohol nám nastaviť stratégiu verejnej zbierky Belasý motýľ a vybrať jej slogan “vaša pomoc – naše krídla”.

 

Patrícia Jariabková-Garajová, moderátorka a herečka

 

Patrícia je dlhoročnou podporovateľkou. Počas 13. ročníka verejnej zbierky Belasý motýľ moderovala sprievodné aktivity na Námestí SNP v Bratislave sediac na elektrickom vozíku.

 

Katarína Blaško Švecová, výroba módnych doplnkov

 

Stojí za vznikom aktivity Osobnosti s motýlikmi, o ktorej sa dočítate nižšie. Vo svojej dielni šVecičky šije pánske belasé motýle a dámske brošne na podporu verejnej zbierky Belasý motýľ.

 

Osobnosti s motýlikmi

Mnohí známi herci a herečky, moderátori a moderátorky alebo iné osobnosti z kultúrneho, športového a verejného života vyjadria v čase verejnej zbierky Belasý motýľ a jej sprievodných podujatí podporu ľuďom s nervovosvalovými ochoreniami.

 

Galéria osobností s motýlikmi sa neustále rozrastá. Ako to prebieha?

Ozdobia sa belasým motýlikom a svojou fotografiou na sociálnych sietiach vyzývajú fanúšikov, aby aj oni podporili verejnú zbierku na pomôcky pre ľudí s nervovosvalovými ochoreniami. Motivujúce posolstvo so širokým dosahom.

 

Patrí im všetkým za to naša veľká vďaka.

Osobnosti z kultúrneho, športového a verejného života. Nezištne venujú čas a energiu na podporu ľudí s nervovosvalovými ochoreniami.

Vklad od firiem, verejných inštitúcií a médií nám umožňuje dostať čo najviac vyzbieraných darov priamo k ľuďom. Pomáhajú finančne, aj svojou odbornou činnosťou.

Ich obetavá pomoc je nenahraditeľnou súčasťou verejnej zbierky do pokladničiek a ostatných sprievodných podujatí. Sú našimi rukami a nohami, niekedy aj hlavami.

Ako môžete pomôcť

Už 23 rokov spolu pomáhame

0
pomôcok s dýchaním sme pomohli uhradiť
0
elektrických vozíkov sme pomohli doplatiť
0
podporených žiadostí detí a dospelých so svalovým ochorením
0
sme doteraz prispeli z účtu verejnej zbierky

Číslo účtu zbierky Belasý motýľ: SK2211000000002921867476

Tento web používa pre poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používánim tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie