Známe tváre

Belasý motýľ vďačí za svoj let mnohým odborníkom, umelcom a známym tváram. Pomáhajú nám šíriť a uskutočňovať cieľ a myšlienku verejnej zbierky. Bez nároku na honorár nám venujú svoje vedomosti a danosti, účinkujú v mediálnych kampaniach, na Koncertoch belasého motýľa a pomáhajú nám rozmanitým spôsobom.

 

Ďakujeme.

Vaša pomoc – naše krídla

 

profesor MUDr. Ľubomír Lisý, DrSc., neurológ

 

Výnimočný človek a uznávaný odborník na nervovosvalové ochorenia na Slovensku, ktorý s našou organizáciou dlhodobo spolupracuje. Vždy ochotne nám poskytuje svoje odborné rady či konzultácie a podporuje našu činnosť.

 

docent MUDr. Peter Špalek, PhD., neurológ

 

Vedúci lekár Centra pre neuromuskulárne ochorenia v Univerzitnej nemocnici v Bratislave. Odborník s ľudským prístupom, ktorý svoje dlhoročné skúsenosti a znalosti obetavo odovzdáva ľuďom s nervovosvalovými ochoreniami. Veľký podporovateľ činnosti nášho združenia.

 

Anna Šišková, herečka

 

Aničku ste už určite počuli z našich TV a rádiových spotov. Spolupracuje s našim združením dlhodobo, pomáha s aktivitami na propagáciu verejnej zbierky Belasý motýľ a Koncertu belasého motýľa. Oslovuje aj svojich kolegov hercov, aby nám pomohli šíriť ciele zbierky. Je zároveň čestná predsedníčka OMD v SR.

 

Juraj Johanides, režisér a scenárista

 

Juraj nám režíruje a producentsky zabezpečuje televízne a rozhlasové spoty súvisiace s verejnou zbierkou Belasý motýľ od jej samotného začiatku. Byť pri jeho tvorivom brainstormingu je zážitok na celý život. Úžasný a obdivuhodne kreatívny človek. Všemožne podporuje snahy zviditeľniť aktivity nášho združenia.

 

Juraj Cocher, manažér skupiny Polemic

 

Od prvého Koncertu belasého motýľa (2005) nám vytrvalo pomáha s jeho prípravou. Skupina Polemic pravidelne vystupuje na našom koncerte na podporu verejnej zbierky, ktorá svojou popularitou vždy priláka najviac divákov. Sú našimi dlhoročnými podporovateľmi a fanúšikmi.

 

Milan „Junior“ Zimnýkoval, moderátor

 

Je nadšeným podporovateľom ľudí s nervovosvalovými ochoreniami. Stretáva sa s nimi aj počas letných pobytov organizovaných naším združením. Pomáha zviditeľniť verejnú zbierku Belasý motýľ, známu reláciu moderoval s belasým motýlikom, natočil spot na propagáciu darcovskej správy a moderoval Koncert belasého motýľa.

 

Juraj „Šoko“ Tabaček, moderátor, herec a zabávač


Ochotne a s nadšením sa zhostil úlohy ambasádora online zbierky Belasý motýľ. Svoju tvár a hlas prepožičal do televízneho a rádiového kampaňového spotu a aktívne sa podieľal na ďalších prípravách zbierky. Empaticky a s nadhľadom informuje verejnosť na svojich sociálnych sieťach o ľuďoch s nervovosvalovým ochorením.

 

Dano Dangl, herec a scenárista

 

Moderoval Koncerty belasého motýľa, účinkoval vo viacerých spotoch k verejnej zbierke Belasý motýľ, pomáha zviditeľňovať aktivity organizácie.

 

Táňa Pauhofová, herečka

 

Účinkovala v spotoch počas viacerých ročníkov verejnej zbierky Belasý motýľ, pomáha zviditeľňovať aktivity organizácie.

 

Petra Polnišová, herečka

 

Účinkovala v spotoch počas viacerých ročníkov verejnej zbierky Belasý motýľ, propagovala odznak s logom Belasý motýľ, pomáha zviditeľňovať aktivity organizácie.

 

Milan Hladký, kreatívny poradca

 

Pomohol nám nastaviť stratégiu verejnej zbierky Belasý motýľ a vybrať jej slogan “vaša pomoc – naše krídla”.

 

Patrícia Jariabková-Garajová, moderátorka a herečka

 

Patrícia je dlhoročnou podporovateľkou. Počas 13. ročníka verejnej zbierky Belasý motýľ moderovala sprievodné aktivity na Námestí SNP v Bratislave sediac na elektrickom vozíku.

 

Katarína Blaško Švecová, výroba módnych doplnkov

 

Stojí za vznikom aktivity Osobnosti s motýlikmi, o ktorej sa dočítate nižšie. Vo svojej dielni šVecičky šije pánske belasé motýle a dámske brošne na podporu verejnej zbierky Belasý motýľ.

 

Osobnosti s motýlikmi

Mnohí známi herci a herečky, moderátori a moderátorky alebo iné osobnosti z kultúrneho, športového a verejného života vyjadria v čase verejnej zbierky Belasý motýľ a jej sprievodných podujatí podporu ľuďom s nervovosvalovými ochoreniami.

 

Galéria osobností s motýlikmi sa neustále rozrastá. Ako to prebieha?

Ozdobia sa belasým motýlikom a svojou fotografiou na sociálnych sietiach vyzývajú fanúšikov, aby aj oni podporili verejnú zbierku na pomôcky pre ľudí s nervovosvalovými ochoreniami. Motivujúce posolstvo so širokým dosahom.

 

Patrí im všetkým za to naša veľká vďaka.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on print

Osobnosti z kultúrneho, športového a verejného života. Nezištne venujú čas a energiu na podporu ľudí s nervovosvalovými ochoreniami.

Vklad od firiem, verejných inštitúcií a médií nám umožňuje dostať čo najviac vyzbieraných darov priamo k ľuďom. Pomáhajú finančne, aj svojou odbornou činnosťou.

Ich obetavá pomoc je nenahraditeľnou súčasťou verejnej zbierky do pokladničiek a ostatných sprievodných podujatí. Sú našimi rukami a nohami, niekedy aj hlavami.

Ako môžete pomôcť

Už 20 rokov spolu pomáhame

0
pomôcok s dýchaním sme pomohli uhradiť
0
elektrických vozíkov sme pomohli doplatiť
0
podporených žiadostí detí a dospelých so svalovým ochorením
0
sme doteraz prispeli z účtu verejnej zbierky

Číslo účtu zbierky Belasý motýľ: SK2211000000002921867476

Tento web používa pre poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používánim tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie