Vyhľadať
Close this search box.

Sprievodné podujatia 24. ročníka zbierky

Neodmysliteľnou súčasťou verejnej zbierky Belasý motýľ sú každoročne sprievodné podujatia. Prostredníctvom nich šírime v spoločnosti osvetu o živote s nervovosvalovým ochorením, upozorňujeme na dôležité témy, ktorým sa dlhodobo venujeme a vytvárame priestor pre podnetné a milé stretnutia. Tento rok si pre vás belasý motýľ prichystal bohatý sprievodný program, na ktorý vás srdečne pozývame.

 

Premietanie filmu o ALS „Naděje až do konce“ a diskusia s odborníkmi a pacientmi

29. máj, Mesačná 12, Bratislava

 

Stretnutie s ľuďmi s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS), ich rodinami a odborníkmi z rôznych oblastí. Podujatie sa uskutoční v bezbariérových priestoroch našej pacientskej organizácie na Mesačnej 12 v Bratislave a symbolicky otvorí už 24. ročník verejnej zbierky Belasý motýľ. Zbierka prispieva na špeciálne pomôcky ľuďom s ALS a inými nervovosvalovými diagnózami.

 

Program podujatia:

 

  • 15.00h Privítanie hostí
    Mgr. Andrea Madunová, predsedníčka Belasý motýľ o.z. (predtým Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR)
  • 15.10h Premietanie filmu o ALS: NADĚJE AŽ DO KONCE
    Ide o citlivo spracovaný, časozberný dokument o ľuďoch, ktorých spojila diagnóza ALS. Film zachytáva nielen pacientov, ale aj ich najbližších, ktorí im pomáhajú. O realizáciu filmu sa zaslúžil spolok ALSA z Českej republiky, ktorý združuje pacientov aj profesionálov so záujmom o amyotrofickú laterálnu sklerózu.
  • 16.45h Moderovaná diskusia s odborníkmi, pacientmi a rodinami
    Diskusia o tom, ako by sme mohli pacientom a pacientkam s ALS a podobnými nervovosvalovými diagnózami a ich najbližším, spoločne pomáhať lepšie a koordinovanejšie. Diskusiu moderuje Zuzana Majerčíková.
  • 18.00h Záver podujatia
Premietanie filmu o ALS „Naděje až do konce“

Silné motory podporujú slabé svaly (12. ročník)

1. jún, parkovisko Tesco Zlaté piesky, Bratislava

 

Pre myšlienku podpory zbierky sa nadchli aj motorkári a milovníci športových áut. Už 12 rokov silné motory symbolicky podporujú slabé svaly spanilou jazdou centrom Bratislavy, ktorú absolvujú s pripnutou belasou stužkou na znak spolupatričnosti s ľuďmi s nervovosvalovým ochorením. Prehliadka silných motorov začína na parkovisku pred Tescom Zlaté piesky od 10:30, ktoré na pravý obed spoločne vyprevadíme na spanilú jazdu.

Silné motory podporujú slabé svaly (12. ročník)

Premiéra 2. diel Štúdio NSO: Mám diagnózu, čo ďalej?

13. jún, online na Facebook profile OMD v SR

 

Štúdio NSO: Nádej, Svojpomoc, Odbornosť – má vzdelávací formát a prináša rozhovory s odborníkmi z rôznych oblastí medicíny. Druhý diel s pani doktorkou MUDr. Monikou Turčanovou Koprušákovou, PhD. z Ambulancie nervovosvalových ochorení v Univerzitnej nemocnici Martin, odvysielame v premiére večer pred hlavným zbierkový deň na sociálnych sieťach OMD v SR. V rozhovore, ktorý moderuje Zuzana Majerčíková, sa dozvieme, čo sa dá zistiť zo základného neurologického vyšetrenia, aké diagnózy posledné roky pribúdajú, akým spôsobom je možné ovplyvniť priebeh ochorenia, ktoré je neliečiteľné a prečo je multidisciplinárny prístup tak dôležitý. Sledujte online na Facebook profile OMD v SR od 19:00h.

Premiéra 2. diel Štúdio NSO: Mám diagnózu, čo ďalej?

Deň belasého motýľa (24. ročník)

14. jún, verejná zbierka online aj do pokladničiek naprieč Slovenskom

 

Druhý júnový piatok už tradične patrí nám, ľuďom s nervovosvalovým ochorením. Zbierka už 24 rokov pomáha deťom a dospelým s ochorením svalov s doplatkami za nevyhnutné pomôcky. Vďaka nim sa môžeme slobodne hýbať a mnohí z nás aj dýchať. Zbierka je výnimočná tým, že aj my, jej organizátori a mnohí naši dobrovoľníci, žijeme s rôznymi formami nervovosvalového znevýhodnenia. Zbierku môžete v Deň belasého motýľa podporiť dobrovoľným príspevkom do pokladničky v uliciach Slovenska alebo kedykoľvek online.

Deň belasého motýľa (24. ročník)

Koncert belasého motýľa (18. ročník)

19. jún, Františkánske námestie, Bratislava

 

Dobrá hudba, atmosféra porozumenia, pulzujúca energia, to je náš Koncert belasého motýľa. Všetci účinkujúci vystupujú bez nároku na honorár a vyjadrujú tak podporu ľuďom s ochorením svalov a myšlienke nezávislého života. Moderátorom koncertu bude umelec Stano Staško. Počas koncertu môžete verejnú zbierku belasý motýľ podporiť kúpou merchu v našom belasom infostánku.

Koncert belasého motýľa (18. ročník)

Darujte nádych a slobodný pohyb

 

Venujte nám počas nadchádzajúceho obdobia vašu pozornosť a buďte s nami. Navštívte naše pripravované podujatia a prispejte ľuďom s nervovosvalovým ochorením na nevyhnutné pomôcky.

 

ĎAKUJEME
vaša pomoc – naše krídla

Ako môžete pomôcť

Už 24 rokov spolu pomáhame

pomôcok s dýchaním sme pomohli uhradiť
0
elektrických a mechanických vozíkov sme pomohli doplatiť
0
podporených žiadostí detí a dospelých so svalovým ochorením
0
sme doteraz prispeli z účtu verejnej zbierky
0

Číslo účtu zbierky Belasý motýľ: SK2211000000002921867476

Zaujímate sa o novinky zo sveta Belasého motýľa? Nechajte nám svoj email a zostaňme v kontakte.

Tento web používa pre poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používánim tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie