ROČNÍK 2015

Názov: Belasý motýľ | Deň ľudí so svalovou dystrofiou

Dátum: 5. jún 2015

Počet miest: 63 miest a dedín na celom Slovensku

Zoznam miest:

Babindol, Banská Štiavnica, Bardejov, Bátka, Bratislava, Bytča, Červený Kameň, Dolné Vestenice, Dubnica, Dvorníky, Fričkovce, Habovka, Hertník, Hlohovec, Humenné, Ipeľské Úľany, Jedľové Kostoľany, Kežmarok, Komárno, Košice, Kráľovský Chlmec, Kurima, Levice,  Levoča, Malacky, Myjava, Námestovo, Nitra, Nováky, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Osikov, Piešťany, Plášťovce, Poprad, Považská Bystrica, Púchov, Pusté Sady, Richnava, Rimavská Sobota, Skalica, Spišské Vlachy, Spišská Nová Ves, Stará Turá, Svidník, Šaľa, Šamorín, Šulekovo, Tatranské zruby, Teplý Vrch, Trebišov, Trenčín, Trnava, Trstená, Tvrdošín, Veľký Ďur, Vráble, Vranov nad Topľou, Závod, Zlaté Klasy, Zlaté Moravce, Zuberec, Žilina atď.

Verejná zbierka:

 • Na celom Slovensku počas tohto jedného dňa vyzbieralo do označených pokladničiek spolu tisíc dobrovoľníkov sumu 19 732,53 €. Výťažok z verejnej zbierky je účelovo viazaný – použil sa na doplatky za kompenzačné pomôcky pre ľudí so svalovou dystrofiou.

 • Ako sme použili výnos | Zoznam ľudí a pomôcok v roku 2015

Sprievodné akcie:

 • Turnaj belasého motýľa
  Dátum: 9. máj 2015, Bratislava
  Piaty ročník celoslovenského turnaja v hre boccia bol tiež súčasťou kampane Belasý motýľ. Uskutočnil sa ako celoslovenský ligový turnaj pre kategórie párov BC3, BC4 a tímov.
 • Hlavný stan kampane Belasý motýľ
  Dátum: 5. jún 2015, OC Avion, Bratislava
  Deň ľudí so svalovou dystrofiou mal v Bratislave svoj hlavný stan po prvýkrát v obchodno - zábavnom centre Avion. Zámer bol pripraviť pre návštevníkov Avionu celodenný moderovaný program s rôznymi hosťami, šíriť myšlienku kampane s možnosťou prispieť na konto Belasého motýľa.
 • Koncert BM - Piešťany
  Dátum:  5. jún 2015
  Miesto:  ŽiWell Pub
  Hrali: Raw Bishops, Richard Vávra
  V piatok 5. júna sa v Piešťanoch uskutočnil premiérový ročník Koncertu belasého motýľa na podporu svalových dystrofikov. V komunitnom centre ŽiWell bez nároku na honorár zahrala bratislavská skupina The Raw Bishops a pesničkár Richard Vávra, ktorý vystupuje ako Archívny chlapec. Počas koncertu prebehla aj zbierka a na konto Belasého motýľa pribudlo 85,96 €.
 • Jazda motorkárov
  Dátum: 6. jún 2016, OC Avion, Bratislava
  Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR a motorkársky klub Ježibabini vnuci spolu s ďalšími motorkárskymi klubmi a ostatnými motorkármi zorganizovali motorkársku show pre verejnosť. Už po štvrtýkrát sa fascinujúce motorky, sila ich motorov a im duchom oddaní motorkári pripravili v súlade s mottom “Silné motory podporia slabé svaly.“ Tohtoročná  jazda centrom Bratislavy mala zraz, štart a cieľ na parkovisku pred centrom AVION Shopping Park. Pre širokú verejnosť a najmä pre motorkárov hrala bez nároku na honorár obľúbená rocková kapela On The Road. Akciu moderoval Ludwig Bagin.
 • Koncert BM - Bratislava
  Dátum: 9. jún 2015
  Miesto: Hlavné námestie, Bratislava
  Hrali: Sima Martausová, Bad Karma Boy, Preßburger Klezmer Band, Korben Dallas, Para.
  Tolerancia, hudba, empatia, nezávislý život a podpora ľudí so svalovou dystrofiou. Tieto myšlienky boli hlavným ťahúňom pre všetkých, ktorí sa zišli na 11. ročníku Koncertu belasého motýľa v Bratislave. Tento rok bolo námestie naozaj plné a zabávalo sa naozaj do posledného tónu celého koncertu, čo bolo niečo po 22ej hodine. Počas koncertu prišlo na konto verejnej zbierky Belasého motýľa 406 darcovských SMS, každá v hodnote 2€. Okrem toho sa na koncerte vyzbieralo 2.302€. Všetkým patrí veľké „Ďakujeme!“ Súčasťou tohtoročného koncertu bolo aj vyhlásenie cien poroty výtvarnej súťaže Krídla fantázie, ktorá dala priestor jedinečnej myšlienke: spojiť dva navonok odlišné svety zdravých detí a detí so svalovou dystrofiou. Na vyhlásení výsledkov sa zúčastnila Anka Šišková a autor celého projektu Krídla fantázie Roman Hvizdák. Niektorí ocenení detskí autori si diplomy prevzali osobne.
 • Koncert BM - Námestovo
  Dátum: 11. jún 2015
  Miesto: Barón Pub, Námestovo
  Hrali: Peter Bažík, Vec
  Po štvrtýkrát sa na Orave uskutočnil Koncert belasého motýľa. V námestovskom Barón pube bez nároku na honorár vystúpil vystúpili Peter Bažík a raper Vec.

Fotogaléria:

Koncert belasého motýľa v Bratislava
Koncert belasého motýľa v Námestove

Copyright © 2016 www.belasymotyl.sk | Všetky práva vyhradené | Created by miroko.sk