Známe tváre

Belasý motýľ vďačí za svoj let mnohým priateľom, umelcom a známym osobnostiam. Pomáhajú nám šíriť a uskutočňovať jeho poslanie. Bez nároku na honorár účinkujú v mediálnych kampaniach, na Koncertoch belasého motýľa a pomáhajú nám s ich realizáciou.

Ďakujeme!
Vaša pomoc - naše krídla!

profesor MUDr. Ľubomír Lisý, DrSc., neurológ

Výnimočný človek a uznávaný odborník na nervovosvalové ochorenia na Slovensku, ktorý s našou organizáciou dlhodobo spolupracuje. Nezištne nám poskytuje svoje odborné rady či konzultácie a podporuje našu činnosť.

Anka Šišková, herečka

Anku ste už určite počuli z našich TV a rádiových spotov. Spolupracuje s našim združením dlhodobo, podporuje predovšetkým aktivity zamerané na propagáciu kampane Belasý motýľ a Koncertu belasého motýľa. Je zároveň čestná predsedníčka OMD v SR.

Juraj Johanides, režisér a scenárista

Ďuri nám režíruje a producentsky zabezpečuje televízne a rozhlasové spoty súvisiace s kampaňou Belasý motýľ od jej samotného začiatku. Všemožne podporuje naše snahy zviditeľniť aktivity nášho združenia.

Juraj Cocher, manažér skupiny Polemic

Od know-how k prvému koncertu Belasého motýľa (2005) nám vytrvalo pomáha s jeho organizáciou. So skupinou Polemic pravidelne vystupuje na Koncerte belasého motýľa, ktorá svojou popularitou vždy priláka najviac divákov. Sú šíriteľmi osvety o ochorení svalová dystrofia a propagátormi činnosti OMD v SR.

Daniel Hevier, spisovateľ

Daniel súhlasil s moderovaním krstu knižky Stratený princ, z autorskej dielne dvoch sestier Kostových, Mária napísala príbeh, Erika ho ilustrovala. Mária sa vydania knižky nedožila. Obidve sestry majú svalovú atrofiu. Daniel Hevier sa svojej role zhostil s nadšením sebe vlastným a pripravil pre Eriku milé prekvapenia a stal sa naším „oemďáckym“ priateľom.

Petra Polnišová, herečka

Peťa účinkovala v spotoch počas viacerých ročníkov kampane Belasý motýľ. Spolupracujeme aj pri ďalších aktivitách organizácie.

Milan Hladký, kreatívny poradca

Milan nám pomohol so stratégiu zavedenia a používania sloganu a s návrhom na nový TV spot. Už teraz sa naň tešíme.

Dano Dangl, herec a scenárista

Dano účinkoval vo viacerých spotoch kampane Belasý motýľ v minulých rokoch. Moderoval Koncerty belasého motýľa a nahovoril a vyrobil spot ku koncertom.

Patrícia Jariabková-Garajová, moderátorka a herečka

Paťa je dlhoročnou priaznivkyňou OMD v SR. Počas trinásteho ročníka kampane Belasý motýľ moderovala sprievodné aktivity na Námestí SNP v Bratislave, odvážne si pritom sama vyskúšala pohyb na elektrickom vozíku.

Milan "Junior" Zimnýkoval, moderátor

Pomáha zviditeľniť aktivity organizácie a finančne podporuje činnosť združenia.

Naše spoty v doterajšej histórii kampane Belasý Motýľ

Naše spoty v 15. ročnej histórii kampane nahovorili rôzne známe herecké osobnosti: Anna Šišková, Petra Polnišová, Táňa Pauhofová, Lukáš Latiňák, František Kovár, Dano Dangl a Richard Stanke.

Na Koncerte belasého motýľa v Bratislave bez nároku na honorár doteraz vystúpili:

Mango Molas, Kapratské chrbáty, Big Bastard Band of Bratislava, Mango Salseros, Zdenka Predná, Le Payaco, Polemic, Zuzana Smatanová, Ska2tonics, En Avant, S.O.S., Hudba z Marsu, Chiki-liki tu-a, Dano Dangl a jeho hostia, Puding pani Elvisovej, Hex, Lavagance, Billy Barman, Vidiek, Horkýže Slíže, Talkshow, Para, Medial Banana, Živé kvety, A.M.O. & Band, Gladiátor, Slowflow, Funny Fellows, Peter Cmorik, Sendreiovci & Lasky, Presento, La3no Cubano, Hex, Martina Javor, Zuzana Homolová, Fuera Fondo, Sima Martausová, Bad Karma Boy, Pressburger Klezmer Band, Korben Dallas, Miro Jaroš, SĽUK, ĽH Gymnik, The Cellmates, Heľenine oči

Na Koncerte belasého motýľa v Piešťanoch, Považskej Bystrici a Námestove bez nároku na honorár doteraz vystúpili:

ĽH FS Považan, Rebelia, Vetroplach, Cliché, S2G Band, Kobent, Hudba z Marsu, Big Bí, Smola a Hrušky, K & F Band, Presento, Fuera Fondo, Unisex, Peter Bažík, Vec, Raw Bishops, Richard Vávra, Longital

Na stiahnutie história Koncertu Belasého motýľa:

prezentácia_KBM_historia_2005-2014.pdf

Koncert belasého motýľa moderovali:

Dano Dangl, Filip Túma, Juraj Valčák, Juraj Hraško a Roman Bomboš.

Copyright © 2016 www.belasymotyl.sk | Všetky práva vyhradené | Created by miroko.sk